SEHAD

SEHAD

Sürdürülebilir Enerji hareketi Derneği (SEHAD), yenilenebilir enerji üretiminin ve kullanımının yaygınlaştırılması, kurumların kapasitelerinin geliştirilmesi ve sosyal ve çevresel problemlere… 

AYE 250

AYE 250

AYETEK Wind yetkilisi Ekrem Karaçalı Almanya’da bulunan ve 21 yıl problemsiz elektrik üreten AYE 250 rüzgar türbinini tanıtıyor. Türbinin bazı parçalarının Türkiye’de üretileceği belirtiliyor.

Ayetek Wind

Ayetek Wind

Ayetek Wind şirketinin kuruluş aşaması ve ürettikleri 250 mw rüzgar türbinin anlatıldığı videoda şirketin kurucularıyla yapılan röportaja yer veriliyor.

Evde Elektrik Üretimi

Evde Elektrik Üretimi

Ağustos Güneş veya rüzgar enerjisi kullanarak evde üretilen elektriğin fazlası şebekeye satılabiliyor. Star Haber’in 8 Ağustos 2012 tarihli yayınından alınan görüntülerde Norm Enerji Sistemleri Müdürü, İbrahim Erkan Yenen’le röportaj yapılıyor.

Çöplerin Kuşlara Etkisi

Çöplerin Kuşlara Etkisi

Kuşların beslenme döngüsüne çöpler de karışıyor. Ama bu çöpler metal ve plastikler.  Fotoğrafçı Chris Jordan ve ekibinin çalışmaları yavru albatrosların trajik sonunu kayda alıyor.

Sulama İçin Mobil Güneş Pili

Sulama İçin Mobil Güneş Pili

GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve TUBİTAK’ın çalışmalarıyla üretilen mobil güneşi pili elektrik şebekesinden uzak tarım alanlarında kullanılacak.

Geri Dönüşüm Önemli

Geri Dönüşüm Önemli

CNN Türk’te Güven İslamoğlu’nun hazırladığı “Seyirci Kalmayın” isimli programda insanların geri dönüşüme verdiği önemi test etmek amacıyla bir gözlem gerçekleştirildi.

Yenilenebilir Enerji

Yenilenebilir Enerji

Bu belgeselde fosil yakıtlar tükendiğinde yerini hangi kaynaklar alacağı tartışılıyor. Rüzgar, güneş ve dalga enerjilerinden başka katı metan gibi sık konuşulmayan enerji türleri de anlatılıyor.

İngiltere’de Dalga Enerjisi

İngiltere’de Dalga Enerjisi

Yeni bir dalga enerjisi jeneratörünün çalışma prensibi.

Şebekeye Rüzgar Desteği

Şebekeye Rüzgar Desteği

İçme suyu şebekesinin pompa elektriğini rüzgar enerjisinden üretiyorlar.