4.Ulusal Enerji Verimliliği Forumu

By | 22 Aralık 2012

enerji haftası
Ülkemizde 1981 yılından bu yana aralıksız kutlanan Enerji Verimliliği Haftası kapsamında gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerden biri olan UEVF 2013 – 4.Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı, 10 – 11 Ocak 2013 tarihlerinde “Verimli Kullanırsan, Enerji Gelecektir” teması ile gerçekleştirilecek. WOW Convention Center İstanbul’da düzenlenecek UEVF 2013’e kamu kurum ve kuruluşları, özel sektörden üst düzey yöneticiler ve akademisyenler katılacak. İki gün sürecek forumda birbirinden önemli oturum ve paneller düzenlenecek, sektör temsilcileri ve akademisyenler bildirilerini sunacak.

Verimli Enerji Gelecektir

Enerji Verimliliği Haftası her yıl ocak ayının ikinci haftasında, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile kutlanıyor. Bu kapsamda ülke genelinde geniş katılımlı etkinlikler düzenleniyor.

Toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla bakanlıklar, valilikler, büyükşehir belediyeleri, elektrik motoru üreticileri, aydınlatma, beyaz eşya, ve yalıtım sektörü temsilcileri, bankalar, turizm tesisleri ve alışveriş merkezleri ile ilgili kurum, kuruluşlar veya organizasyonlarla işbirliği ortamları geliştirilmektedir.

Dünya markaları UEVF 2013’te

4.Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nda ulusal ve uluslararası dünya markaları yerini alıyor ve sponsorluk desteği veriyor. İgdaş, Pentair, Schneider Electric, Siemens, Şekerbank ve Tüpraş UEVF 2013 sponsoru olarak yerlerini alırken; Bilgi Üniversitesi, Enerji Verimliliği konulu resim, öykü ve proje dalında ödül alan öğrencilerin “destek sponsorluğunu” üstlendi. Enerji Verimliliği etkinlikleri kapsamında ödül alan öğrenciler için İstanbul Akvaryum katkılarıyla akvaryum gezisi düzenlenyecek..

UEVF 2013 forumunda gerçekleştirilecek oturum ve panellerde aşağıdaki konu başlıkları ele alınacaktır.

· Dünyada ve Türkiye’de Enerji Verimliliği Çalışmaları Örnekleri ve Sonuçları
· Bölgesel Isıtma Ağları
· Sanayide Enerji Verimliliği Stratejileri
· Bina ve Hizmetler Sektöründe Enerji Verimliliği Stratejileri
· Ulaşım Sektöründe Enerji Verimliliği Stratejileri
· Sürdürülebilir Finansman Modelleri
· Enerji Verimli Ürün ve Teknolojiler
· İdari ve Kurumsal Yapı ve Yapılanmalar
· Enerji Arz Güvenliği ve İklim Değişikliği Bağlamında Yenilenebilir Enerji
· Yan Etkinlikler: Ürün ve Hizmet Sunumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir