Elektrikli Araç Filosu

By | 20 Ocak 2013

atos
Teknoloji şirketi Atos,  güneş panelleriyle çalışan elektrikli araç filosunu çalışanlarının kullanımına sundu.

İlk etapta Atos’un Paris’teki genel merkezinde faaliyete geçen filo, Atos çalışanları için seyahatleri daha kolay ve konforlu h
ale getirecek 10 adet Atos markalı araçtan oluşuyor. Çalışanların iş seyahatlerini daha sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacak “MyCar” konsepti, aynı zamanda seyahat planlama, taksi kullanımı ve kat edilen kilometre ve park ücretlerinin masraf talepleri için harcanan zamanları da en aza indirgiyor. Çalışanlar elektrikli araçları Intranet üzerinden kiralayıp, istasyonlarından teslim alıp yola çıkabilecekler.

Bu eşsiz proje, Atos’un 2015 yılına kadar karbon ayak izini %50 oranında azaltmayı hedeflediği “Sıfır karbon” girişimini de destekliyor. Paris’te yer alan Atos genel merkezine yerleştirilen güneş pilli paneller ile çalışan araçlar, Atos’un çevreci vizyonunun da en önemli adımlarından biri.

Atos’un iş ile özel hayat arasındaki dengeyi en doğru şekilde sağlamayı hedefleyen “Wellbeing@Work” stratejisinin de bir parçası olan MyCar, Atos ve Bolloré arasındaki uluslararası ortaklığın ilk adımı. Projenin Atos’un dünya çapındaki diğer ofisleri de kapsayacak şekilde genişletilmesi hedefleniyor. Gelecek dönemde, MyCar konseptinin Atos’un AOS Studley işbirliğiyle hazırladığı ve müşterilerine sunduğu “Smart Campus” projesine de entegre edilmesi planlanıyor.

ATOS ARAÇLARI PARİS SOKAKLARINDA

Atos Genel Başkanı ve CEO’su Thierry Breton, elektrikli araç filosuyla ilgili olarak, “İş seyahatlerimizi kolaylaştıracak bu yenilikçi hizmet, 2010 yılında Atos’u “en çok çalışılmak istenen işyeri” haline getirmek için başlattığımız Wellbeing@Work projesinin önemli bir parçası. MyCar, seyahat masraflarımızı ve karbon ayak izi oranımızı azaltırken, aynı zamanda Atos markasının Paris caddelerinde görünürlüğünü artıracak” dedi.

Bolloré Group CEO’su Vincent Bollore ise, “MyCar, Atos’un mükemmel bir girişimi. Bu konuda Bolloré’yi ortak olarak seçtikleri için çok mutluyuz. Hep birlikte, Atos çalışanlarına daha konforlu, az masraflı ve sürdürülebilir iş seyahatleri sağlayacağız” açıklamasını yaptı.

2 thoughts on “Elektrikli Araç Filosu

 1. Solar Academy

  Evet, elektrikli araçlar çevre dostu. Ama ya akülerini nasıl tekrar dolduruyoruz ? Akülerin şarjı için gereken elektriği klasik / konvansiyonel enerji kaynakları yerine, yine çevre dostu Solar-PV sistem güneş enerjisi ile sağlayabiliriz. Şarj İstasyonlarına yönelik olarak, Türkiye’de teslim ürünler ile yerli mühendislik, tasarım ve uygulama için bizimle irtibat kurabilirsiniz.
  Şebeke Bağlantılı (On-Grid) ve Şebekeden Bağımsız (Off-Grid) uygulamalarımız mevcuttur.
  Stoktan Derhal, İç Piyasa Teslimi, Montaj, Garanti ve Satış Sonrası Teknik Destek, Yerel Servis vb. hizmetlerimiz mevcuttur.
  İrtibat : Norm Enerji Sistemleri, İstanbul
  Tel : 444 0 941

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir