Havadan Petrol Üretiyor

By | 20 Ekim 2012

Bilim insanları havadaki karbondioksit ve sudan 5 litre petrol üretmeyi başardı.

İngiliz Air Fuel Synthesis şirketi yetkilileri deneysel aşamadaki bu çalışmayı 2014 yılında günde 1 ton benzin üretebilecek kapasiteye taşıyacaklarını belirtiyor.

Havadan petrol üretim süreci


Havadan petrol üretmek için elektrik enerjisine ihtiyaç duyuluyor. Sistemin tam çevreci olması için ihtiyaç duyulan elektriğin güneş veya rüzgardan üretilmesi gerekiyor.

2 thoughts on “Havadan Petrol Üretiyor

  1. EKSOM

    4-5 yıl öncede bir Alman bilim adamıda (MME AG) 4-5 kişilkbir ekible samandan biodizel üretiyordu, lafta. 10-15 yatırmcıya ve bir belediyeye yutturdu fikirlerini, topladı 10-15 milyon Avroyu, iki senen kral gibi yönetim kurulu başkanı olarak fısıtık gibi yaşadı ve dünyayı gezdi (saman tarları aradı…) ve şirket sonund gümledi. Dünyada yeterince fazla paralı açgöz keriz var, böyle anlamadıkları şeylere paralarını yatıracak… http://www.invendi.de

    Reply
  2. ismail ersoy

    bu durum türkiyede olsa,birde siyasi arkası olmadımı orda bu iş biter derim.neden derseniz biyo yakıtta durumu gördük ne yazıkki.şu an üreten kalmadı önü her türlü kanunla kesildi.çünkü avrupalı,amerikalı aristokratlar öyle istedi.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir