Mamak Belediyesi'nde Enerji Verimliliği

By | 25 Ocak 2011

Ankara – Mamak Belediyesi enerji verimliliği alanında etüt çalışması başlatıyor. 5627 sayılı Enerji verimliliğine ilişkin kanun kapsamında yapılacak çalışmada, belediye binasının elektrik tüketimi ve doğalgazdan elektrik eldesi konusunda verimlilik artışı amaçlanıyor.

Bir hafta sürecek etüt programında belediye personeli de enerji verimliliğine dair bilinçlendirilecek. Mamak Belediyesi bu çalışmanın ardından Enerji Kimlik Belgesi almak için ikinci bir çalışma başlatacak. Belediye bu çalışma ile de Ankara’da Enerji Kimlik Belgesi alan ilk belediye olacak.

Enerji Verimliliği Kanunu, enerjinin etkin kullanılması, israfın önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi, çevrenin korunması, enerji kaynaklarının ve enerjinin kullanımda verimliliğin artırılmasını amaçlıyor. Ayrıca,
Endüstriyel işletmelerde, binalarda, ulaşımda, toplum genelindeki enerji bilincinin geliştirilmesine, çevrenin korunmasına ve yerli enerji kaynaklarından yararlanılmasına yönelik uygulanacak usul ve esasları kapsıyor.

One thought on “Mamak Belediyesi'nde Enerji Verimliliği

  1. yasin pınar

    yenilenebilir enerjiyi özellikle güneş ve rüzgardan elektrik üretimi hakkında araştırmalarımızda gördükki halkımız çok bilinçsiz bakanlarımız ve medya yoluyla daha etkin çalışmalar yapmak zorundayız bu konuyla ilgili mercilerden daha aktif çalışmalar bekliyoruz saygılarımla

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir