Siemens Gebze Fabrikası

By | 7 Ağustos 2012


Türkmenistan Enerji Bakanı Murad Artıkov ve Aşkabat Valisi ve Belediye Başkanı Şamuhammed Durduliyev, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Çalık Enerji CEO’su Osman Saim Dinç ve Çalık Holding üst düzey yöneticileri ile Siemens Gebze Fabrikası’nı ziyaret etti.

Siemens Türkiye’nin yenilikçi üretim teknolojilerini yerinde görmek isteyen Türkmenistan Enerji Bakanı Murat Artıkov liderliğindeki heyet, Siemens Gebze Fabrikası’nı ziyaret etti.

Enerji üretiminde çeşitliliğin her geçen gün arttığı dünyamızda, yenilenebilir enerji başta olmak üzere tüm alanlarda yenilikçi ürün ve çözümleriyle fark yaratan Siemens’in, Enerji Üretimi, Enerji İletimi, Enerji Dağıtımı ve Akıllı Şebekeler hizmetleri ile ilgili bilgi alan heyet Gebze Fabrikası’nı ve Ar-Ge merkezini de gezdi.

Siemens’in enerji sektöründeki çalışmalarının fark yarattığını belirten Türkmenistan Enerji Bakanı Murad Artıkov “ Bizim için Siemens en son ve en yeni teknolojiyi temsil ediyor” dedi ve Türkmenistan’da kurulu Siemens sistemlerinden de memnuniyetini ifade etti.

Enerjide Siemens olarak öncülüğümüzü sürdüyoruz

Heyete ev sahipliği yapan Siemens Türkiye CEO’su Hüseyin Gelis, Türkmenistan heyetinin sorularını da yanıtladı. Siemens’in tüm dünyada, enerji dönüşüm zincirinin tümünü kapsayan tek entegre enerji şirketi olduğunun altını çizen Gelis, kapsamlı “Akıllı Şebekeler” teknolojileriyle enerji sektörünün giderek artan ihtiyaçlarına yenilikçi ve farklı çözümler sağladıklarını da vurguladı. Gelis sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dünya’nın her ülkesine hizmet götürebilen yetkin uzman kadromuz, yenilikçi ürün ve çözümlerimizle birçok konuda yetkinlik merkeziyiz. Siemens Gebze Fabrikası’ndaki üstün üretim teknolojimizin Türkmenistan’ın saygıdeğer Enerji Bakanı Murat Artıkov tarafından da ziyaret edilmesi bizim için mutluluk vericidir.”

Siemens hakkında:
Siemens AG (Berlin ve Münih) elektronik ve elektrik mühendisliği konularında endüstri, enerji, sağlık, altyapı ve şehirler sektörleri olmak üzere 4 ana alanda faaliyet gösteren küresel bir şirkettir. Siemens, 160 yıldan uzun bir süredir teknolojik mükemmelik, inovasyon,kalite ve güvenilirlik özellikleriyle öne çıkmaktadır. Çevre teknolojilerinde dünyanın en büyük üreticisi olan şirket, toplam gelirlerinin yaklaşık yüzde 40’ını yeşil ürün ve çözümlerden elde etmektedir. Eylül 2011’de sona eren geçtiğimiz ticari yılda şirketin toplam satış gelirleri 73.5 milyar euroya, net kârı ise 7 milyar euroya ulaşmıştır. Eylül 2011 sonu itibariyle Siemens’in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı 360,000 kişi civarındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir