Solarex’te GENSED’e Yoğun İlgi

By | 16 Nisan 2014

2014-04-16 11.27.41

İhlas Fuarcılık tarafından 10-12 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde, Solarex İstanbul – 7.Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı düzenlendi. Gerçekleşen bu fuarda GENSED standına ve GENSED tarafından fuarın 2.günü organize edilen oturumlara ilgi oldukça yoğundu.

Fuarın açılışını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn.Selahattin Çimen, GENSED Başkanı Sn.Prof.Dr.Şener Oktik, GÜNDER Başkanı Dr.Kemal Gani Bayraktar ve İhlas Fuarcılık Genel Müdürü Sn.Ahmet Kızıl gerçekleştirdi. Ardından yetkililer, birlikte açılış kurdelesini kestiler. GENSED standını ziyaret eden Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn.Selahattin Çimen, GENSED Başkanı Sn.Prof.Dr.Şener Oktik’ten dernek hakkında bilgi aldı.

Fuar kapsamında dernek standına üyeler ve diğer ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. GENSED üyesi 40’a yakın firma Solarex 2014’te stand açarken, stand açmayan üyelerimiz sektör ile buluşmalarını dernek standında gerçekleştirdi. GENSED standını ziyaret eden fotovoltaik sektöründeki kurumsal, bireysel yerli ve yabancı ziyaretçilere dernek çalışmaları hakkında bilgi verildi. Ayrıca, uluslararası yayın yapan “Solarpv Tv” tüm röportajlarını dernek standında gerçekleştirdi.

Fuarın 2.günü olan 11 Nisan Cuma Pamukkale ve Kapadokya salonlarında geçekleştirilen tüm oturumlar GENSED tarafından organize edildi. EPDK, MGM, YEGM, TEDAŞ ve TEİAŞ kurumlarının yetkilileri ile Lisanslı ve Lisanssız Elektrik Üretimi hakkında yoğun katılımlı oturumlar düzenlendi. Ayrıca Finansman, Sigorta, Enerji Hukuku, Teşvikler, Alternatif Finansman ve Örgütlenme Modelleri hakkında da yetkililer tarafından önemli bilgilerin aktarıldığı yoğun katılımlı oturumlar gerçekleştirildi. Oldukça verimli ve yoğun geçen oturumlarda katılımcıların soruları cevaplandırıldı. Oturumlarda yapılan tüm sunumlara www.gensed.org adresindeki bilgi merkezinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir