Temiz Enerjili Saatler

By | 4 Ocak 2012


Seiko’nun ürettiği saat modelleri temiz enerji kullanıyor.

Pil değişimi yok
1969’da quartz kol saatini icat eden SEIKO, onlarca yıl içerisinde quartz teknolojisini ileriye taşıyarak  saat endüstrisine liderlik etti. Şimdi SEIKO, enerjisini ışıktan alan ve yüksek verimlilikte enerji üretimi sağlayan solar hücreleri sayesinde tam sarj olduğunda 10 aylık güç rezervi sağlayabilen yeni quartz saatlerini sunuyor.  Her tür ışığı enerjiye çevirebilen ve hiç pil değişimi gerektirmeyen SEIKO Solar, yenilenebilir enerjinin farklı bir kullanım alanını daha ortaya çıkarıyor.

Hareketten Enerji
SEIKO Kinetic, enerjisini kullanıcısının hareketinden gelen kinetik enerjiden alarak kendi elektriğini üreten dünyadaki ilk saat. Günümüzde, Kinetic Perpetual kalibresi, üstün enerji verimliği sayesinde kullanılmasa dahi 4 yıl çalışabiliyor. Saatin enerji mekanizması dakikada 100.000 devir ile bir F1 arabasının motorundan 5 kat daha hızlı çalışıyor

Yeni Zemberek Sistemi
SEIKO Spring Drive enerjisini zemberekten alan, tamamıyla yepyeni bir regülatör kullanan Spring Drive’ın ibreleri akarak ilerliyor. Saatin ayda +-1 saniyelik hassasiyeti var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir