Yeni Yıla Yeni(lenebilir) Enerji

By | 4 Ocak 2012


Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği’nin uygulanmasına dair esasların yıl sonuna doğru netleşmesi ile orta ölçekli işletmeler ve şahıslara yönelik güneş enerjisi uygulamalarında, yeni yıl ile birlikte hareketlilik bekleniyor. Sektörün en büyük derneği olan GENSED, Ankara’dan sonra İstanbul’da da konunun taraflarına bilgi verme amaçlı, ‘Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği’nin Değerlendirilmesi’ konusunu da kapsayan bir etkinlik düzenliyor.

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED), 20 Ocak günü Taksim Hill Otel’de, ‘Fotovoltaik Sektöründeki Gelişmeler ve Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği’nin Değerlendirilmesi’ konulu bir etkinlik düzenliyor. Etkinliğin amacı, 2011’in son günlerinde Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği’nin uygulanmasına dair esasların netleşmesi sonrası başlaması beklenen uygulamalar ve fotovoltaik sektöründeki gelişmeler hakkında detaylı bilgi vermek.

İhlas Fuarcılık’ın sponsorluğunda gerçekleştirilecek etkinlik iki oturumdan oluşuyor. 14:00’te başlayacak etkinliğin ilk oturumunda GENSED Başkanı Prof. Dr. Engin Türe ve GENSED Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Prof. Dr. Şener Oktik fotovoltaik sektöründe yaşanan Türkiye’de ve dünyadaki son gelişmeler hakkında bilgi verecek. İkinci oturumda ise konunun ve alanın Türkiye’deki yetkin isimlerinden biri olan GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan, ‘Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği ve Uygulama Taslağının Değerlendirilmesi’ konulu bir sunum yapacak. Sunumun ardından, geniş zamanlı soru cevap kısmında konu ile ilgili detaylar görüşülebilecek.

Derneğe katkı sağlayacak ve herkesin katılımına açık olan bu toplantı ile ilgili bilgilere, GENSED Koordinatörü Melike Delice’den ulaşılabilir.
melike.delice@gensed.org,
0216 455 35 00 – 0530 280 65 02.

One thought on “Yeni Yıla Yeni(lenebilir) Enerji

 1. Hasan Eker

  Yenilenebilir enerjilerde avrupada gizlice yürütülen ve öncelik tanınan en verimli türlerinden olan yenilenebilir enerjide termovoltaik ve geovoltaik-ı gözden kaçırıyorsunuz.

  SLM
  Hasan Eker
  http://www.eksom.com

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir