Kendi Enerjisini Üretiyor

By | 9 Ocak 2013

Gölmahal Evleri
Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece gölü kıyısında inşaatı devam eden GölMahal Villaları rüzgar türbini sayesinde kendi elektriğini kendi üretiyor. Doğa dostu GölMahal Villaları, bu özelliğiyle gelen zamlara meydan okurken elektrik giderlerinde yılda yüzde 15 ila yüzde 30 arası tasarruf da sağlayacak.

Sitede kurulan rüzgar türbini ile GölMahal Villaları kendi elektriğini kendisi üretecek. Bu elektrik sosyal tesislerde ve ortak alanlarda kullanılarak aidatları önemli oranda minimize edecek.

Özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular yeniden kullanıma veriliyor.  Her villanın çatısında bulunan güneş kolektörleri ile herhangi bir maliyet olmaksınız sıcak su sağlanıyor.

Doğalgaz kullanılmayan GölMahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. GölMahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor.

Gölmahal Villaları

Akıllı ev otomasyon sistemine sahip olan villalar, sahiplerine yaşamı kolaylaştırıcı birçok detay ve konfor sunuyor.

İlk etabı 2013 Haziran’da, teslim edilecek olan Gölmahal Villaları’nda, fiyatlar villaların şerefiyesine göre 1.295.000 $’dan başlıyor.

3 thoughts on “Kendi Enerjisini Üretiyor

 1. EKSOM

  Sadece %15 ile %30 arasındaki enerji tasruf u çok az!
  %100 tüm enerjisini kendisi üreten ve daha fazlasınada piyasaya satan evler, binalar ve villalar nerede? Hele hele 1 Milyo $ aşan fiyatlarda bunlar yoksa, düşündürücü!!!

  SLM
  http://www.invendi.de

  Reply
 2. senem akgönül

  Isı pompası sistemi, toprak altı ısı farkını kullanan sistem midir? Toprak altı ısı farkını kullanan sistemlerin ülkemizde ve dünyada hızla yaygınlaşması hem tasarruf hem de karbon emülsiyonu için çok çok önemli, lütfen bu sistemi daha sık dillendirelim. Nedense bu, pek hatırlanmayan bir konu.!!!! GÜNEŞ e.+ RÜZGAR e.+ TOPRAK e.(Damlaya damlaya göl olur.)

  Reply
 3. Norm Energy Systems

  Norm Hibrit Sistem
  Güneş Enerjili Ev ve Ofis Çözümleri ile 7/24 Kesintisiz Elektrik, Konfor ve Güvenlik …

  İster evlerde, ister iş yerlerinde voltaj regülatörüne gerek olmadan sabit 220 volt 50 Hz tam-saf sinüs dalga çıkış…

  Solar Home and Office Solutions
  Norm Energy Systems, Istanbul Turkey
  http://www.normenerji.com.tr

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir