Temiz Enerjiye İlgi Artıyor

By | 4 Mart 2010

Tüm dünyada etkisini gösteren ekonomik krizin etkilerinin yavaşlamaya başladığı bu günlerde Türkiye krizden Enerjiyle sıyrılmaya çalışıyor.

Dünya genelinde yenilenebilir enerjiye ilginin ekonomik veriler açısından bakıldığında da arttığını belirten uzmanlar Türkiye için de umutlu.
Yabancı yatırımcıların Türkiye için beklemede kaldıkları en önemli konuların başında Yenilenebilir Enerji Yasasında yapılması beklenen değişiklikler ve rüzgar santrali lisanslarının verilmesi konusu geliyor.

Yabancı yatırımcılar Türkiyede yapacağı yenilenebilir enerji yatırımlarında tüm hazırlıklarını yapmış şirketlere daha sıcak bakıyorlar. Lisanslarını almış, yatırım projelerine başlamış yerli firmalar yabancı ortaklıkları veya satın almalar açısından daha şanslı görünüyor.
Para sıkıntısı yaşayan yerli firmalar, yabancılardan gelen tekliflere genellikle olumlu karşılık veriyor.

One thought on “Temiz Enerjiye İlgi Artıyor

  1. Uğur Işık

    Evet yenilenebilir enerji konusunda gerçekten önemli yatırımlar Türkiye’ye girdi ve giriyor ama bunun krizden çıkışı sağlaması için istihdam yaratması gerekiyor. Ne yazık ki enerji sektöründe beklenilen istihdam sektör haberlerinden gecikmeli olarak geliyor.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir