Alternaturk Ana Sayfa
Norm Enerji Sistemleri
  GÜNEŞ ENERJİSİ   RÜZGAR ENERJİSİ   JEOTERMAL   DALGA ENERJİSİ   HİDROELEKTRİK  BİYOETANOL   ELEKTRİK  BOR  ÇOCUK
       
 
Çöpten Elektrik Üretilecek
 
 
Antalya Teknokent AŞ. Genel Müdürü Bekir Bülent Özsoy, Teknokent'te çöpten elektrik üreteceğini bildirdi.17.06.2007

Bekir Bülent Özsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Teknokent'in, özellikle tıp ve ziraat konularında ilerlemesinin öngörüldüğünü bildirdi. Özsoy, "Teknokent'e ilgi çok büyük. Artık yeni yerlere ihtiyaç var. Teknokent'in daha verimli çalışması için Teknokent tarafından İleri Sağlık Araştırmaları AŞ ile Biogaz AŞ kuruldu" dedi.

Özsoy, bir Alman şirketiyle ortaklaşa Biogaz AŞ'nin kurulduğunu belirterek, şu bilgileri verdi:

"Biogaz AŞ, Antalya ve ilçelerinde çöpten elektrik enerjisi üretecek. Bu proje çok çağdaş ve çevreci bir proje. Belediyelerle görüşmeler sürüyor. Belediyeler çöpleri ayrıştırmalı. Biogaz tesisinin büyüklüğü, belediyelerle yapılacak çöp üretimi, nakli ve kapasitesi konularındaki çalışmaların ardından belirlenecek."

Amaçlarının Antalya merkez ve tüm ilçelerindeki çöplerin kullanılarak elektrik enerjisi elde edilmesi olduğunu bildiren Özsoy, 2008 yılının sonlarına doğru hizmete girmesi planlanan Biogaz tesisinin çalışmasıyla Antalya'nın çevreci bir şehir olacağını, bu projeyle ilde artık çöp sorunu yaşanmayacağını kaydetti.

HASTALARIN SAĞLIĞI KAYIT ALTINA ALINACAK

Teknokent AŞ. Genel Müdürü Bekir Bülent Özsoy, Türkiye'deki hastanelerde çoğunlukla hasta kayıtlarının mali ve idari açıdan ele alındığını belirterek şunları söyledi:

"İleri Sağlık Araştırmaları AŞ'de, hastaların sağlığı ile ilgili her türlü kaydın yer aldığı yazılım programı hazırlandı. Yazılım tamamlandı. Son düzenlemeler yapılıyor. Yazılımla artık hastalarla ilgili her türlü sağlık bilgisini her doktor görebilecek. Türkiye'nin her yerindeki hastaneler, doktorlar bilgisayardan hastanın tüm sağlık bilgilerini (aldığı ilaçlar, ilaçların etkileri, gördüğü tedaviler, ameliyatlar gibi) görebilecekler. Türkiye'de ilk kez hazırlanan bu yazılım programı hastanelere büyük kolaylık sağlayacak. Hastanın sağlık geçmişi bu yazılımla artık kolaylıkla belirlenebilecek."  HABERLER
 DOSYALAR
 ENERJİ TASARRUFU
 ENERJİ FİRMALARI
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ
 ÇEVRE
 VİDEO BLOG
 YENİLENEBİLİR ENERJİ
 ENERJİ İLANLARI

E-posta Aboneliği :


Haberlerimiz
e- postanıza gelsin

 
 
 
Toplam Ziyaretçi