Alternaturk Ana Sayfa
Norm Enerji Sistemleri
  GÜNEŞ ENERJİSİ   RÜZGAR ENERJİSİ   JEOTERMAL   DALGA ENERJİSİ   HİDROELEKTRİK  BİYOETANOL   ELEKTRİK  BOR  ÇOCUK
       
 

'Güneş Teknesi Takımı' dünya üçüncüsü
 
ABD'de düzenlenen 'Solar Splash 2007' adlı yarışmaya katılan İstanbul Teknik Üniversitesi 'Güneş Teknesi Takımı' dünya üçüncülüğü ödülünü aldı.
18.06.2007
Nusrat

Takım Kaptanı Münir Cansın Özden, İTÜ 'Güneş Teknesi Takımı'nın, Arkansas Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen güneş enerjisi ile çalışan teknelerin yarıştığı organizasyona, kendi tasarım ve üretimleri olan Türkiye'nin güneş enerjisiyle çalışan ilk teknesi 'Nusrat' ile katıldığını açıkladı. 
 
 

'Sprint', 'Slalom' ve 'Endurance' kategorilerinde 13-17 Haziran'da yarışan İTÜ 'Güneş Teknesi Takımı' dünya üçüncüsü oldu. Takım, aynı zamanda 'en iyi çaylak takım' seçildi.
 
Tekne de 'en iyi elektrik sistem tasarımı', 'en iyi güneş enerjisi sistemi tasarımı' ve 'en iyi görsel sunum' ödüllerini aldı.
 
İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz Yıldırım'ın danışmanlığını yaptığı takım, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi öğrencisi Münir Cansın Özden'in kaptanlığında Ersin Demir, Kenan Askan, Berkin Kılıç, Enishan Özcan ve Esin İlhan'dan oluşuyor. HABERLER
 DOSYALAR
 ENERJİ TASARRUFU
 ENERJİ FİRMALARI
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ
 ÇEVRE
 VİDEO BLOG
 YENİLENEBİLİR ENERJİ
 ENERJİ İLANLARI

E-posta Aboneliği :


Haberlerimiz
e- postanıza gelsin

 
 
 
Toplam Ziyaretçi