Alternaturk Ana Sayfa
Norm Enerji Sistemleri
  GÜNEŞ ENERJİSİ   RÜZGAR ENERJİSİ   JEOTERMAL   DALGA ENERJİSİ   HİDROELEKTRİK  BİYOETANOL   ELEKTRİK  BOR  ÇOCUK
       
 

Gazdaş, Gaziantep'e ilk doğal gazı verdi


 

Gazdaş  Gaziantep Merveşehir'de doğal gaz dağıtımına başladı. Zorlu EnerjiGrubu'ba bağlı  GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, 2011'e kadar, Gaziantep'te, imarsız ve altyapı yatırımlarının yapılmasında sorun yaşanan bölgeler hariç, imarlı her mahalleyi doğal gaza kavuşturacağız" dedi.
01.10.2007

Gazdaş

Zorlu Enerji Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren GAZDAŞ Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım A.Ş., bir yıla yakın süren altyapı çalışmaları sonucunda Gaziantep'te ilk doğal gazı Merveşehir'de verdi. GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, 2011'e kadar, Gaziantep'te, imarsız ve altyapı yatırımlarının yapılmasında sorun yaşanan bölgeler hariç, imarlı her mahalleyi doğal gaza kavuşturacağız" dedi.

GAZDAŞ Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım A.Ş., Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 28 Temmuz 2005 tarihinde, Gaziantep, Nizip ve Kilis şehirleri için düzenlenen, doğal gaz dağıtım ihalesini kazandı. GAZDAŞ, 6 Temmuz 2006 tarihinde birinci etap yatırım planı kapsamında alt yapı faaliyetlerine başladı ve ilk çalışmalarını Merveşehir, Atatürk ve Güvenevler Mahallelerinde yürüttü. 2006 yılı proje kapsamında toplamda 20.624 metre ana çelik hat imalatı, 40.277 metre polietilen ana hat imalatı, 9.038 metre servis hattı imalatı, 2007 yılı proje kapsamında da 19.356 metre ana çelik hat imalatı, 60.406 metre polietilen ana hat 6.953 metre servis hattı imalatı gerçekleştirdi.

2007 yılı Temmuz ayında  Nizip ilçesinde de alt yapı çalışmalarına başlayan GAZDAŞ, üç ay içerisinde yaklaşık 14.047 metre polietilen ana hat, 4.890 metre servis hatttı ve 463 adet servis kutusu imalatını tamamladı.

 

"Merveşehir'den sonra sıra, Güvenevler, Atatürk, Batıkent ve Binevler Mahallelerinde"

GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, Merveşehir'den sonra Aralık ayında Güvenevler, Atatürk, Batıkent ve Binevler Mahallelerinin tamamında, Osmangazi Mahallesi'nde ise kısmen gaz dağıtımına başlayacakları müjdesini veriyor.

Muzaffer Yalçın, doğal gaz kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte Gaziantep halkının daha ekonomik ve çevre dostu ısınma ile tanışacağını söylüyor. Yalçın hava kirliliği istatistiki verilerinde ön sıralarda yer alan Gaziantep'in, doğal gaz kullanımına geçiş ile temiz havaya kavuşacağını sözlerine ekliyor. Muzaffer Yalçın, Gazianteplilere, gaz bağlantı işlemleri sırasında mağdur olmamaları, iç tesisat yapımı ve dönüşümlerinin belirli standartlar çerçevesinde gerçekleştirilebilmesi için, sertifikalı firmalara başvurmalarını tavsiye ediyor.

 
 HABERLER
 DOSYALAR
 ENERJİ TASARRUFU
 ENERJİ FİRMALARI
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ
 ÇEVRE
 VİDEO BLOG
 YENİLENEBİLİR ENERJİ
 ENERJİ İLANLARI

E-posta Aboneliği :


Haberlerimiz
e- postanıza gelsin

 
 
 
Toplam Ziyaretçi