Alternaturk Ana Sayfa
Norm Enerji Sistemleri
  GÜNEŞ ENERJİSİ   RÜZGAR ENERJİSİ   JEOTERMAL   DALGA ENERJİSİ   HİDROELEKTRİK  BİYOETANOL   ELEKTRİK  BOR  ÇOCUK
       
  Havadan Su Üretimi
Sanova firması tarafından ithal edilen makineler sayesinde havadaki nemden içme suyu üretmek mümkün oluyor. Cihaz TSE damgasına sahip ve suyu belirtildiğine göre oldukça içilebilir ölçülerde.

Sanova'nın ithal ettiği ürün Hendrx ismiyle tanınıyor ve firma ABD kökenli. Ürünün ürettiği su yapılan ölçümlerde oldukça sağlıklı çıkıyor. Havadaki nemi çeşitli işlemlerle suya dönüştüren alet bu suyu filtreden geçirerek mikroorganizma barınmasını engelliyor.
İçme suyu olarak rahatlıkla kullanımı mümkün olsa bile aklınızda bazı soru işaretleri kalabilir bununiçin firmanın su raporunu inceleyebilirsiniz.
%35 nemli havalarda maksimum verimle çalışabiliyor. Bundan dolayı daha çok kıyı şeritleri, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde kullanılması daha iyi sonuçlar veriyor.
Ürünün çalışmasını gösteren animasyon filmi
 
Türkiye Nem Haritası: Bu haritadan da görülebileceği gibi koyudan açığa doğru nem miktarı çoktan aza değişmekte
nem haritası
Ürün çalışma esnasında bir buzdolabı kadar enerji harcıyor. Günlük 30 litre su üretimi mümkün.
Avrupa Birliği'yle müzakerelerin başlamasını gün ortasında havai fişeklerle kutlayan bir Doğu Avrupa ülkesinin başkentinde günlerdir suların akmadığını duymayanınız yoktur. Cem Uzan'ın Genç Partisi'nin seçim kampanyalarına gönderme olarak "hamilelik 6 aya indirilecek" türünden espirilerin dillere pelesenk oluşunun ardından bahsi geçen kentin belediye başkanı hakkında da benzer bir vecize yayılmakta: Melih Gökçek denince akan sular durur.

 
 HABERLER
 DOSYALAR
 ENERJİ TASARRUFU
 ENERJİ FİRMALARI
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ
 ÇEVRE
 VİDEO BLOG
 YENİLENEBİLİR ENERJİ
 ENERJİ İLANLARI

E-posta Aboneliği :


Haberlerimiz
e- postanıza gelsin

     
 
 
 
Toplam Ziyaretçi

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/karmabi/public_html/alternaturk.org/hendrx.php on line 201

Warning: file_get_contents(http://www.websijen.com/aq.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/karmabi/public_html/alternaturk.org/hendrx.php on line 201