Alternaturk Ana Sayfa
Norm Enerji Sistemleri
  GÜNEŞ ENERJİSİ   RÜZGAR ENERJİSİ   JEOTERMAL   DALGA ENERJİSİ   HİDROELEKTRİK  BİYOETANOL   ELEKTRİK  BOR  ÇOCUK
 
 
Fransa Hindistan yolculuğunu yakıtsız bitirecekler.

         

Fransa'dan yola çıkan ve ülkemize kadar ulaşan gençler Benoit Albanel (25) ve Romain Benoit (25), yaklaşık bir yıl boyunca 15 bin kilometre yol katettikten sonra Hindistan'ın Kalküta kentine ulaşmayı planlıyorlar.

Nantes Üniversitesi'nin desteğiyle 2.5 ay önce Fransa'dan yola çıkan ve İstanbul'a gelen 2 Fransız gencin İki kişilik arabadaki güneş panelleri, rüzgar yelkeni ve elektrik aksamınınına insan gücünün de desteğiyle uzun bir yol katedecek.
Albanel ve Benoit, yolculuklarının temel amacının insanları iklim tehdidiyle doğan tehlikeden haberdar etmek ve fosil yakıtlara bağımlı olmadan da hayata devam edilebileceğini göstermek olduğunu belirtiyorlar.

Fıransız gençleri Türkiye'de Solar Kuşak (Solar Generation) ve Bisiklet Derneği üyeleri karşıladı.
Solar Generation üyelerinden Emel Türker, Fransız arkadaşlarının çalışmasının, enerji çözümleri adına son derece anlamlı olduğunu ve geleceklerinden endişe eden gençler olarak, iklimi korumak için enerji anlayışını kökten değiştirmeleri gerektiğini ifade etti.

Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz ve Solar Generation üyeleri, Fransız gençlerin kontrolüne deneme amaçlı kullandıkları pedallı aracı halka tanıttılar.

Solar Generation takımı şu an Türkiye'nin üç üniversitesinde okullarını yeşil kampüse dönüştürmek için çalışan, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Greenpeace ortaklığıyla oluşturulmuş gruplardır. Hepsi kendi yerelinde daha yeşil bir kampüs için çalışmakta ve kampanyalar yapmaktadır. Dünya'da da pek çok Solar Generation ekibi aynı amaçlarla çalışmaktadır.

 

Biri emlakçı, diğer bot imalatçısı olan iki gencin yolculukları Türkiye'den sonra İran'la devam edecek. Saatte ortalama 25 kilometre giden araçlarıyla toplam yolculuk süresinin 1 yıl olacağı tahmin ediliyor. HABERLER
 DOSYALAR
 ENERJİ TASARRUFU
 ENERJİ FİRMALARI
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ
 ÇEVRE
 VİDEO BLOG
 YENİLENEBİLİR ENERJİ
 ENERJİ İLANLARI

E-posta Aboneliği :


Haberlerimiz
e- postanıza gelsin

 
 
 
Toplam Ziyaretçi