Alternaturk Ana Sayfa
Norm Enerji Sistemleri
  GÜNEŞ ENERJİSİ   RÜZGAR ENERJİSİ   JEOTERMAL   DALGA ENERJİSİ   HİDROELEKTRİK  BİYOETANOL   ELEKTRİK  BOR  ÇOCUK
       
 

Turcas 400 MW'lık Rüzgar Türbini Yapacak


 
EPDK'ya başvuruda bulunan Turcas Türkiye'nin farklı alanlarına toplamı 400 mw gücüne ulaşacak santrallar kuracak.
07.11.2007
Turcas

urcas Petrol’den borsaya yapılan açıklamada, Turcas Rüzgar Enerji Üretim A.Ş unvanlı şirketin, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna (EPDK), Türkiye’nin 6 farklı yerinde toplam 400 megavat gücünde rüzgar santrali kurmak ve işletmek üzere gerekli müracaatları yaptığı kaydedildi.

Hisseleri İMKB'de işlem gören Tuscas Enerji A.Ş'nin borsaya gönderdiği yazı aşağıdadır:

Turcas Petrol A.S.'nden gelen yazi Turcas Ruzgar Enerji Uretim A.S.'nin EPDK'ya muracaati hakkinda. 24.10.2007 tarihli ozel durum aciklamamizda da bildirdigimiz uzere hisselerinin tamamina sahip oldugumuz Bagli Ortakligimiz Turcas Elek trik Uretim A.S.'nin faaliyet konusu elektrik uretim tesislerinin kurulmasi ve isletilmesi elektrik enerjisi uretimi uretilen enerji ve /veya kapasitenin musterilere satis faaliyetleri ile istigal etmek ve bu faaliyetleri ifa etmek olan ve hisselerinin %99,992'sine sahip bulundugu "Turcas Ruzgar Enerji Uretim A.S." unvanli sirket Enerji Piyasasi Duzenleme Kurumu'na Turkiye'nin 6 farkli yerinde toplam 400 MW gucunde ruzgar santralleri kurmak ve isletmek uzere gerekli muracaatlari yapmis bulunmaktadir.

Şirket önceki tarihlerde Dubai merkezli Innovative Wind Power şirketiyle anlaşmaya varmıştı. Konuyla ilgili haber. HABERLER
 DOSYALAR
 ENERJİ TASARRUFU
 ENERJİ FİRMALARI
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ
 ÇEVRE
 VİDEO BLOG
 YENİLENEBİLİR ENERJİ
 ENERJİ İLANLARI

E-posta Aboneliği :


Haberlerimiz
e- postanıza gelsin

 
 
 
Toplam Ziyaretçi