Alternaturk Ana Sayfa
Norm Enerji Sistemleri
  GÜNEŞ ENERJİSİ   RÜZGAR ENERJİSİ   JEOTERMAL   DALGA ENERJİSİ   HİDROELEKTRİK  BİYOETANOL   ELEKTRİK  BOR  ÇOCUK
 
 VİDEOLAR
 BİYOETANOL ANA SAYFA
BİYOETANOLLE ÇALIŞAN OTOMOBİLLER
MEGANE 1.6 16V 105 CH BİOETHANOL E85
Renault firması tarafından üretilen MEGANE 1.6 16V 105 CH BİOETHANOL E85 modeli %85 katışıklı etanol yakıt kullanıyor. İspanya'daki Palencia fabrikasında üretilen otomobilin CO2 salımımı 158 gr/km.
105 bg'lik 1.6 16v E85 yakıt kullanan bu modelin 2007haziran sonunda piyasaya çokacağı belirtildi. Bu model Renault'nun Avrupa'daki biyoetanol uyumlu ilk ürünü olacak. Otomobilin motorlarında yakıt türüne göre otomatik olarak adapte olabilmeleri amacıyla birkaç değişiklik yapıldı.
   
Clio HI-Flex etanol
Renault Clio Hi-flex modeli firmanın Brezlya'da yüksek boyutlara ulaşan bioetanol çalışmalarının en nadide ürünü. Bu modelde etanol yüzdesi %100'lere kadar ulaşabiliyor.

   
SAAB AERO X
Saab Aero X konsept Saab'ın E85 üretimlerinden sonra piyasaya çıkarmayı planladığı E100 prototipi. 400 bb, çift turbo BioPower V-6 motoruyla çevre dostu otomobilin tasarım ödülleri var.
   
Saab 9-5 BioPower
Saab 9-5 BioPower'ın tanıtımı 2005 yazında İsveç'te yapıldı ve büyük başarı sağladı. Bugün, biyoetanol yakıt ve/veya benzinle çalışan BioPower modelleri İsveç'te satılan tüm Saab 9-5'lerin yüzde 80'ini oluşturmaktadır.
Saab 9-5 BioPower, İsveç'in yanı sıra Hollanda, İngiltere, Norveç, İsviçre, Macaristan, Almanya, İrlanda ve Fransa'da da satılmaktadır. Biyoetanol şu anda Ocak başından beri her gün yeni E85 pompalarının ülke çapında açılmaya başladığı Fransa için de geçerlidir. Bu yakıt yaklaşık olarak litre başına 0.80 Euro fiyatla satılmakta olup Fransız hükümeti bu yakıtın kullanımını teşvik etmek amacıyla bir dizi vergi indirimine başvuracağını duyurmuştur.
   
Ford Focus Flexible Fuel Vehicle
Ford Focus Flexible Fuel Vehicle Ford'un biyoetanollü ürünlerinden biri. Araç 20 mart 2006'da piyasaya çoktı
    HABERLER
 DOSYALAR
 ENERJİ TASARRUFU
 ENERJİ FİRMALARI
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ
 ÇEVRE
 VİDEO BLOG
 YENİLENEBİLİR ENERJİ
 ENERJİ İLANLARI

E-posta Aboneliği :


Haberlerimiz
e- postanıza gelsin

 
 
 
Toplam Ziyaretçi