Alternaturk Ana Sayfa
Norm Enerji Sistemleri
  GÜNEŞ ENERJİSİ   RÜZGAR ENERJİSİ   JEOTERMAL   DALGA ENERJİSİ   HİDROELEKTRİK  BİYOETANOL   ELEKTRİK  BOR  ÇOCUK
       
 
DÜNYA YENİLENEBİLİR ENERJİ KAPASİTESİ
 
2006 sonu verilerine göre dünya yenilenebilir enerji kapasitesi raporu aşağıda özetlenmiştir.
Bu veriler ren21.net kaynağından yararlanılarak oluşturulmuştur.
 

Dünya genelinde yenilenebilir enerji kapasitesi bakımından bazı veriler.
Fosil yakıtların giderek azaldığı, dolayısıyla fiyatının oldukça arttığı dünyamızda ülkeler yenilenebilir enerji türlerine yatırımlarını giderek arttırmaktalar. Mali kaygıların yanında küresel ısınma benzeri ekolojik bozulmalar fosil yakıtların rezervleri korunsa bile kullanılmalarını olumsuz yönde etkilemektedir.
Günümüz dünyasında yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelim mali, ekolojik ve sosyal bir olgu olarak ciddi bir şekilde hissedilmektedir. Rüzgar türbinleriyle elektrik üretilmekte, nükleer enerji karşıtlığı artmakta, elektrik şebekesinden uzak alanlar için fosil yakıtlı jeneratörler yerine güneş pilleri tercih edilmektedir. İnsanlar giderek çevreyi kirletmeyen ve tekrardan üretilebilen enerji türlerine daha fazla ilgi duymaktadır. Bununla beraber fosil yakıtlara üstünlük kazanmalarının çok uzun yıllar alabileceği de neredeyse kesin görünmektedir.

yenilenebilir enerjiye yatırım

Çevre bilincinin geliştiği Avrupa Birliği ülkelerinde yenilenebilir enerjilere yatırım ciddi bir birlik politikası olarak ortaya çıkmakta. Avrupa'nın petrol yataklarına sahip olmaması da bu eğilimi körüklemekte.  HABERLER
 DOSYALAR
 ENERJİ TASARRUFU
 ENERJİ FİRMALARI
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ
 ÇEVRE
 VİDEO BLOG
 YENİLENEBİLİR ENERJİ
 ENERJİ İLANLARI

E-posta Aboneliği :


Haberlerimiz
e- postanıza gelsin

 
 
 
Toplam Ziyaretçi