Alternaturk Ana Sayfa
Norm Enerji Sistemleri
  GÜNEŞ ENERJİSİ   RÜZGAR ENERJİSİ   JEOTERMAL   DALGA ENERJİSİ   HİDROELEKTRİK  BİYOETANOL   ELEKTRİK  BOR  ÇOCUK
       
Çevre Ve Enerji Bölümü
DÜNYAYI KORUMAK İÇİN NELER YAPILMALI?
Bir Sonraki Sayfaya

Elektrikli radyatörler ve quartz ısıtıcılar sadece havayı ısıtırlar. Isınan hava ortamı terkettiğinde ısıtıcının bulunduğu oda tekrar eski sıcaklığına döner. Bu ısıtıcıların bir tanesi satte 1kg'a yaklaşık sera gazı üretir. Isıtma amaçlı olarak elektrikli ısıtıcılar yerine doğalgaz kullanan ürünler kullanırsanız sera gazı salınımını üçte bir oranında düşürmüş olursunuz.
evimizi ısıtmaya çalışmamız aslında kendimizi ısıtmak demektir. İnsanlığın yüzyıllardır ısınma için uyguladığı en ilkel yöntem giyinmektir ve bu hala iyi bir yöntemdir. Kendi evinizde olmanız ince giyinmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Çoğumuz evlerimizde ince giyindiğimiz için oda sıcaklığını olması gerekenin üzerinde tutmaktadır. Sıcaklığı bir derece arttırmamak faturalarda yüzde 5 azalma anlamına gelir. Sıcaklık değerlerini sabit tutan daha çok kombilerle beraber kullanılan ayarlanablir termostatlar enerji tasarrufu için ideal bir yöntemdir.
Kalabalık ortamlarda daha kolay ısınma sağlanır. Espirili bir bakış açısı olarak her insanın yaklaşık 100 vat değerinde bir ısıtıcıyla aynı güçte olduğunu hatırlatmak isteriz.

16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 42 43 44 45 46
 
 
 HABERLER
 DOSYALAR
 ENERJİ TASARRUFU
 ENERJİ FİRMALARI
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ
 ÇEVRE
 VİDEO BLOG
 YENİLENEBİLİR ENERJİ
 ENERJİ İLANLARI

E-posta Aboneliği :


Haberlerimiz
e- postanıza gelsin

 
 
 
Toplam Ziyaretçi